Jacoba van Beieren en Jan van Schaffelaar, twee bekende namen die onlosmakelijk verbonden zijn met de Hoekse en Kabeljauwse Twisten. Deze anderhalve eeuw durende binnenlandse oorlog ging echter om meer dan een romantisch verhaal of moeilijk te begrijpen adellijke confrontaties of stedelijke oproeren. In de veertiende en vijftiende eeuw was er in de Nederlanden sprake van toenemende centralisatie van het landsbestuur, kreeg het landschap meer vorm en kwam een stedelijke burgerij op.
De Twisten waren typisch middeleeuwse oorlogen, door de omstandigheden van die tijd niet te vergelijken met huidige conflicten. Maar ze waren ook de opmaat naar 1543, het samengaan van alle zeventien Nederlanden onder keizer Karel V. Zo kunnen de Hoekse en Kabeljauwse Twisten worden beschouwd als de kraamkamer van het moderne Nederland.
`laat zich lezen als een totaal uit de hand gelopen Netflix-serie.` – Hendrik Spiering, NRC
Extra informatie:
Paperback / softback
224 pagina's
Met illustraties
December 2022
398 gram
230 x 152 x 21 mm
EAN: 9789462496514
WalburgPers Algemeen
* We doen er alles aan om dit artikel op tijd te bezorgen. Het is echter in een enkel geval mogelijk dat door omstandigheden de bezorging vertraagd is.